Yahoo! zamyka JumpCut

, 16-04-2009 | Źródło: TechCrunch

Jeden z największych i najbardziej popularnych serwisów internetowych - Yahoo zdecydował o uśmierceniu swojego autorskiego projektu - Jumpcut. Jego główną ideą było ułatwienie w tworzeniu oraz umieszczaniu plików wideo w Internecie.

To prawda, że JumpCut oferował funkcje, które trudno było znaleźć u konkurencji. Mowa tutaj o edycji plików wideo z poziomu przeglądarki internetowej, łatwym łączeniu kilku filmów w całość oraz natychmiastową publikację w sieci.

Pomimo swoich walorów, JumpCut nie zdobył nigdy wielkiej popularności. Już w grudniu poprzedniego roku zaczął przynosić straty Yahoo! dlatego wyłączono możliwość uploadu plików wideo na serwery. Serwis teoretycznie przestał funkcjonować. Autorzy JumpCut pozostawili działającą stronę internetową dla - jak sami określili "nie dającej się przewidzieć przyszłości".

Dziś potrafimy już przewidzieć przyszłość, która kończy się dla JumpCut w czerwcu 2009 roku, kiedy strona zostanie zamknięta. W emailu rozesłanym do użytkowników możemy znaleźć:

"Drogi użytkowniku Jumpcut,

Po długich przemyśleniach i uważnych rozważaniach, zdecydowaliśmy zamknąć JumpCut 15 czerwca 2009 roku. To była trudna decyzja."
Ocena 2.71/5 (54.28%) (318 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.