Dziś CSS Naked Day 2009

Dawid Kulbaka, 09-04-2009 | Źródło: Netizens

Dziś odbywa się kolejna polska edycja międzynarodowego CSS Naked Day - czyli CSS Goły Dzień. Tego dnia niektórzy wydawcy "rozbierają" ich strony internetowe z graficznych ubrań.

Idea Gołego Dnia CSS związana jest z promocją standardów sieciowych, używaniem XHTML 1.0 STRICT, znaczników semantycznych oraz poprawnej hierarchii strukturalnej.

- Stawiamy na prostotę - mówią polscy organizatorzy. - Nie negujemy grafiki, jednak staramy się, aby strona bez grafiki, bez CSS, nadal spełniała swoją podstawową funkcjonalność - podkreślają.

Organizatorzy imprezy z agencji Netizens dodają, że rozebranie strony zajmie nie więcej niż 5 minut. Najprostszą metodą jest jednodniowe wyłączenie wszystkich stylów CSS.

- Mówimy tu o stylach zaszytych w kodzie, a także o plikach CSS. Jeśli już rozbierzesz swoją stronę, prześlij link na adres golestrony@potnij.com. Adres zostanie sprawdzony i dodany do listy popierających akcję.

Do tej pory, akcja została zorganizowana dwukrotnie; w 2007 i 2008 roku. Zgłoszono wtedy odpowiednio 49 i 60 stron uczestniczących w akcji.

Więcej informacji: Potnij.com
Ocena 2.68/5 (53.59%) (412 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.