Ministerstwo Nauki ma najgorszą stronę WWW

Dawid Kulbaka, 02-04-2009 | Źródło: Money.pl

Urzędnicy zapominają, że trzeba odpisywać na e-maile, pamiętać o niepełnosprawnych i pisać językiem zrozumiałym dla internautów. Najgorsze pod tym względem jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wynika z raportu Money.pl i Polityki.

Najlepsze okazało się Ministerstwo Sprawiedliwości. Stronę najgorszego uczestnika rankingu ciężko było przez pewien czas ocenić, bo strona po prostu nie działała - pozostaje mieć tylko nadzieję, że offline nie był w tym czasie cały resort.

Wyniki chyba nie są zaskakujące:

- pięć z siedemnastu resortów nie odpisało na e-maile z prostym pytaniem;

- siedmiu ministrów - w tym minister zdrowia - zupełnie nie bierze pod uwagę, że wśród internautów są też osoby niedowidzące;

- niemal wszystkie ministerstwa zamiast krótkich i treściwych komunikatów zamieszczają opasłe i mętne elaboraty;

- żadna z siedemnastu ministerialnych stron www nie jest w zrobiona w stu procentach poprawnie. Najbliższe technicznej poprawności były MEN, Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Skarbu Państwa, ale np. w serwisie ministerstwa nauki błędów jest więcej niż treści.

Cały raport dostępny jest pod adresem manager.money.pl/.
Ocena 2.33/5 (46.61%) (242 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.