Jakie hasła są najpopularniejsze w Wikipedii?

, 27-03-2009 | Źródło: Mashable

The Beatles, żona Liama Neesona Natasha Richardson, YouTube czy oskarowy film Slumdog to tematy, które są naczęściej czytane w Wikipedii. Wikirank to zręczne narzędzie analityczne, które tropi najpopularniejsze hasła w internetowej encyklopedii.

Najwidoczniejszym pomiarem na głównej stronie Wikirank jest przedstawienie 10 artykułów najczęściej czytanych w ciągu ostatnich 30 dni.

Serwis mierzy czytelność tematów Wikipedii z dokładnością do jednego internauty. W tej chwili statystyce przewodzą Beatlesi z ponad 3 milionami odsłon. Oprócz tego, Wikirank opisuje pokrótce każdy z najpopularniejszych artykułów, po szczegółowe informacje odsyła do internetowej encyklopedii.

Przy każdym temacie serwis umieszcza także linki do innych źródeł go opisujących, np. możemy porównać co o tajemniczej śmierci Natashy Richardson pisze Google News, Twitter czy New York Times.

Wikirank prowadzi również ranking tematów, które najwięcej zyskały procentowo każdego dnia.

WikiRank
Ocena 2.39/5 (47.84%) (171 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.