Nowatorska gra internetowa "Giełda Gwiazd"

Dawid Kulbaka, 02-03-2009 | Źródło: GieldaGwiazd.pl

Serwis "Giełda Gwiazd" jest nową formą interaktywnej zabawy, łączącej w sobie mechanizmy giełdowego obrotu akcjami z szeroko rozumianym rynkiem "celebrities", czyli gwiazd polskiej sceny show-biznesu.

Gra polega na kupowaniu i sprzedawaniu akcji wybieranych przez siebie gwiazd, w celu zbudowania jak najwyższej wartości własnego portfela inwestycyjnego.

Każdy gracz, po zarejestrowaniu, otrzymuje swój początkowy kapitał wyrażony w wirtualnej walucie stworzonej na potrzeby gry, w kwocie 10.000 starsów (PLS), który od razu może przeznaczyć na zakupy akcji gwiazd.

Cena akcji gwiazd zmienia się w trakcie gry, zarówno w oparciu o mechanizmy popytu/ podaży (czyli jeśli jest dużo chętnych na kupno akcji danej gwiazdy, to ich kurs będzie wzrastał i odwrotnie) jak w oparciu o ustalany raz dziennie (w godzinach nocnych) tak zwany kurs odniesienia dla danego dnia, bazujący na analizie rzeczywistej popularności danej gwiazdy w dniu poprzednim.

Użytkownik może rywalizować z innymi w rankingach ogólnych, tematycznych oraz w ramach samodzielnie tworzonych lig prywatnych.

www.gieldagwiazd.pl
Ocena 2.76/5 (55.28%) (369 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.