YouTube w trybie off-line

, 16-02-2009 | Źródło: blog YouTube

YouTube na swoim blogu informuje o nowych funkcjach serwisu. Jedną z nich jest możliwość oglądania materiałów w czasie, gdy nie jesteśmy połączeni z internetem.

Filmy będą udostępniane w trybie off-line na licencji Creative Commons. Określa ona zasady na jakich użytkownicy mogą pobierać materiały z serwisu. Przewiduje wykorzystanie filmów z YouTube zarówno dla użytku własnego oraz także na ich rozpowszechnianie w sieci.

Była to kwestia do tej pory nieregulowana, treści off-line były dostępne już wcześniej, ale precyzyjnie nie określono warunków na jakich można je pobierać.

Drugą nową funkcjonalnością YouTube jest możliwość czerpania korzyści przez autorów materiałów zamieszczonych w serwisie. Opłata byłaby pobierana od internautów przebywających na stronach serwisu, którzy chcieliby zachować filmy na swoich dyskach twardych.

Zyski w postaci wnoszonych opłat byłyby dzielone pomiędzy autora materiału oraz budżet YouTube. Wszelkie transakcje umożliwi system płatności on-line Google Checkout.
Ocena 2.63/5 (52.64%) (345 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.