Najchętniej używane systemy blogowe

Dawid Kulbaka, 16-01-2009 | Źródło: Royal Pingdom

Z analizy przeprowadzonej przez Royal Pingdom wynika, że najczęściej używaną platformą blogową spośród 100. najpopularniejszych blogów świata jest WordPress. Aplikacji używa prawie jedna trzecia blogów z rankingu. Jakie systemy są równie popularne?

Z zestawienia Technorati 100 blogs systemu blogowego Wordpress używa 27 witryn (wraz z platformą WordPress.com jest ich 32). Zdecydowana większość z nich została już zaktualizowana do wersji 2.7.

Drugie miejsce zajęła platforma hostująca blogi - system Typepad, z którego korzysta 16 blogów. O dwa blogi mniej działają na platformie Blogsmith. Samodzielny system Movable Type używany jest przez 12 blogów z zestawienia Top100. Z zestawienia wynika, że Blogger hostuje tylko 3 blogi (włączając The Official Google Blog). Całość wygląda tak:Co ciekawe tylko 8 blogów jest stworzonych przez programistów na własne potrzeby i działa na autorskim oprogramowaniu. Cztery blogi pracują dzięki rozbudowanemu systemowi do zarządzania treścią Drupal CMS, który dziś obchodzi urodziny (dokładnie 8 lat temu wyszła wersja 1.0).

W zestawieniu wzięto pod uwagę blogi z rankingu Technorati. Wśród blogów znalazły się więc takie witryny jak TechCrunch, Smashing Magazine czy Engadget. Spis blogów oraz dokładna analiza znajduje się w artkule The blog platforms of choice among the top 100 blogs.

Ocena 2.63/5 (52.56%) (581 głosów)
  • Śledzik
TAGI: wordpress   blogi  

Komentarze:

  • A ja sie nie zgodze...
    Dodał: johny-max data: 2009-11-25
    A ja sie nie zgodze...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.