1rtv.pl - podejrzane wyprzedaże telewizorów (aktualizacja)

Dawid Kulbaka, 07-01-2009 | Źródło: WP, RMF, własne

Kolejny sklep internetowy liczący na naiwność internautów pod lupą mediów i policji. Witryna www.1rtv.pl zajmująca się handlem elektroniki użytkowej zaczęła z wysokiego pułapu – od drukowanych reklam w dzisiejszym wydaniu Faktu.

Jak podała Wirtualna Polska sklep 1rtv.pl podszył się pod warszawskie wydawnictwo Albatros wykazując sfałszowane dokumenty.

Z kolei w regulaminie można przeczytać o firmie 1RTV.pl sp. z o.o., której jednak na próżno szukać w wyciągach KRS. Mało tego. Sprawdziliśmy także, że owy regulamin jest skopiowany żywcem ze strony www.electro.pl. Inne teksty także są plagiatem (por. tu i tu).

Sklep oferuje produkty elektroniczne (m.in. telewizory) w bardzo atrakcyjnych cenach. Ceny za pojedyncze egzemplarze wynoszą nawet 2000 złotych mniej niż najtańsze produkty wyszukane za pomocą porównywarek cen.

To musi rodzić pewną wątpliwość. Ale sądząc po numerach zamówień chętnych na zakup sprzętu w bardzo okazałych cenach jest sporo. Mimo swojej niewyjaśnionej sytuacji prawnej sklep www.1rtv.pl wciąż funkcjonuje.

Hostingodawca jest gotowy zamknąć konto po otrzymaniu od policji stosownych materiałów. A ta, jak podaje RMF FM, czeka na zgłoszenia od ewentualnych poszkodowanych.

Aktualizacja

W późnych godzinach popołudniowych witryna została zablokowana.

Jak podał Dziennik Internautów dziś wyszło na jaw, że reklama sklepu 1rtv.pl opublikowana na łamach "Faktu" oraz "Super Expressu" nie została opłacona.
Ocena 2.72/5 (54.43%) (406 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.