Menu
- Aktualności
- Projektowanie WWW
- Planowanie
- Organizacja i nawigacja
- Webdesign i grafika
- Warsztat - programy
- Tutoriale Photoshop
- Programowanie i tworzenie
- XHTML, HTML i CSS
- JavaScript, DOM i AJAX
- jQuery Nowość
- PHP i SQL
- Flash i ActionScript
- Dostępność i WAI
- Promowanie stron
- Pozycjonowanie
- Reklama i marketing
- Monitoring i statystyki
- Publicystyka
- Artykuły ogólne
- Praca i zarabianie
- Wywiady
- Standardy sieciowe
- Zasoby
- Kursy
- Recenzje książek
- Linki
Dla webmastera
Wysyłaj sms-y przez Gmail
Pawe³ M±czka, 11-12-2008 | ŹródÅ‚o: TechCrunch
Google wzbogaca funkcję "Czat" dostępną w Gmail o możliwość wysyłania sms-ów. Od teraz okienko "Czat" nie będzie jedynie minimalistycznym klientem sieci Jabber ograniczonym do jednego serwera.
Usługa jest dostępna dla każdego, jednak trzeba ją aktywować. Aby to zrobić musimy wejść na strony Google Labs i przewinąć do momentu, aż zobacyzmy interesującą nas opcję (warto przejrzeć także pozostałe, gdyż w Google Labs znajduje się wiele ciekawych oficjalnie nie wydanych dodatków do Gmail).
Aby wysłać sms-a wystarczy wpisać numer odbiorcy w okienku wyszukiwarki, która znajduje się nad listą kontaktów, a następnie wprowadzić treść. Oczywiście numery mogą być potem powiązane z istniejącymi już kontaktami na naszej liście kontaktów.
Niestety usługa była testowana jedynie z telefonami działającymi w Stanach Zjedonoczonych, tak więc polskie sieci nie są póki co oficjalnie obsługiwane.
Aby wysłać sms-a wystarczy wpisać numer odbiorcy w okienku wyszukiwarki, która znajduje się nad listą kontaktów, a następnie wprowadzić treść. Oczywiście numery mogą być potem powiązane z istniejącymi już kontaktami na naszej liście kontaktów.
Niestety usługa była testowana jedynie z telefonami działającymi w Stanach Zjedonoczonych, tak więc polskie sieci nie są póki co oficjalnie obsługiwane.
Ocena 3.14/5 (62.7%) (37 głosów)
- Åšledzik
Komentarze:
Dodaj komentarz:
Najlepiej oceniane newsy
- Serwis Megapliki.pl odłączył się od Interii (4.33)
- Podziękuj Zielonym - nowa akcja internautów (4.27)
- Dwie reklamy na stronie głównej Google (4.00)
- Nowa strona TVN CNBC Biznes: wideo online pozostaje (4.00)
- Gametrade.pl: 2390 wymian gier o wartości ponad 700.000 zł (4.00)
- Test Visty online nie działa (4.00)
- Trwa debata online z premierem (4.00)
- W Electro World dużo drożej niż Electro-world.pl (3.92)
Najnowsze wiadomości
- FilesTube: działamy zgodnie z prawem (wideo)
- Serwis Megapliki.pl odłączył się od Interii
- O debacie z premierem w magazynie Trącić myszką
- Spadek zaufania do bezpieczeństwa serwisów społecznościowych
- Sypacz: Nowy serwis mikroblogowy
- Trwa debata online z premierem
- Dzień z życia Naszej-klasy (wideo)
- Onet odpowiada na darmowy Iplex.pl


