Orkiestra online - nowy projekt YouTube

Dawid Kulbaka, 03-12-2008 | Źródło: Youtube

Kolejny warty uwagi pomysł YouTube. Portal zorganizuje pierwszą na świecie orkiestrę online, która ma połączyć profesjonalistów z internetowymi amatorami muzyki. Zwieńczeniem wirtualnej zabawy będzie całkiem realny koncert.

Do końca muzycy z całego świata mogą przesyłać filmy z nagraniami dwóch utworów. Pierwszy z nich to „Symfonia Internetowa”, którą specjalnie na tę okazję skomponował Tan Dun.

Drugi utwór to dowolne dzieło muzyki klasycznej, którego wykonanie pozwoli uczestnikom w pełni zaprezentować swoją technikę i talent. Utworom będzie przysłuchiwał się zespół ekspertów, wśród których znajdą się muzycy Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Berlińskiej, Orkiestry Symfonicznej San Francisco, Filharmonii w Hong Kongu, Orkiestry Symfonicznej w Sydney, Filharmonii Nowojorskiej, oraz innych prestiżowych ośrodków muzycznych.

Na podstawie oceny nadesłanych utworów wyłoniona zostanie grupa półfinalistów. Od 14 do 22 lutego 2009 społeczność YouTube będzie mogła głosować na swoich faworytów z listy półfinalistów. Ogłoszenie najlepszych wyłonionych muzyków odbędzie się 2 marca 2009, także za pośrednictwem serwisu YouTube. Zasady udziału w konkursie i dodatkowe informacje można znaleźć na kanale www.youtube.pl/symphony.

W kwietniu 2009 wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni do Nowego Jorku na trzydniowe praktyki muzyczne prowadzone przez artystów. Zwieńczeniem współpracy będzie wielki koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku, który odbędzie się 15 kwietnia 2008.
Ocena 2.5/5 (49.95%) (205 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.