NBPnews dla żądnych wiedzy ekonomicznej

Dawid Kulbaka, 02-12-2008 | Źródło: NBP

Narodowy Bank Polski uruchomił nowy serwis informacyjny – NBPnews. Portal ma przedstawiać w przystępnej formie wiedzę ekonomiczną: wyniki badań ekonomicznych, działania banku oraz upowszechnić opinie specjalistów na tematy związane z gospodarką polską i światową.

Serwis jest przeznaczony dla grup opiniotwórczych (dziennikarzy, pracowników nauki i oświaty) oraz użytkowników, którzy poszukują rzetelnej wiedzy i informacji z zakresu ekonomii i finansów.

Użytkownicy serwisu mogą uzyskać bieżące informacje na temat działalności NBP (w tym Rady Polityki Pieniężnej) oraz wydarzeń związanych z systemem finansowym w Polsce.

Serwis wyposażony jest w kalendarium wydarzeń, Słownik Ekonomiczny, system wyszukiwarek kontekstowych oraz newsletter. Na NBPnews.pl internauci znajdą także przeglądy prasy, informacje na temat wydarzeń, w których uczestniczy bank centralny oraz materiały edukacyjne.
Ocena 2.52/5 (50.36%) (168 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.