Globalny projekt online - "Encyklopedia życia"

, 28-02-2008 | Źródło: Newsland

W Sieci powstał nowy globalny projekt informacyjny - "Encyklopedia życia" (Encyclopedia of Life). Wirtualna encyklopedia, stworzona przez biologów-naukowców, będzie posiadała ponad 1 mln. haseł, w których opisane będą różnorodne rodzaje żywych istot na Ziemi.

Następnie w tworzeniu globalnego poradnika biologicznego będą mogli brać udział użytkownicy Internetu podobnie, jak robi się to dzisiaj w znanej sieciowej encyklopedii Wikipedia, oddaje Associated Press.

Lecz "Encyklopedia życia", która stała się dostępna dla internautów, zniknęła po upływie kilku godzin od swojego otwarcia.

Serwery encyklopedii nie mogły poradzić sobie z nieprzewidzianym napływem użytkowników (koło 11,5 mln internautów odwiedziło stronę przez pierwsze pięć godzin pracy projektu) i zostały wyłączone przez kilka godzin dopóki twórcom nowego projektu nie pomogli programiści z Wikipedii.
Ocena 2.56/5 (51.15%) (208 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.