Haker rozbił iTunes, DRM złamane

, 25-02-2008 | Źródło: Reuters

Znany haker Jon Lech Johansen przedstawił nowy program pozwalający konwertować chronioną przed kopiowaniem muzykę iTunes w inne formaty. Jednym słowem system zabezpieczeń DRM został złamany.

Założona przez Jona Lecha (znany także jako DVD Jon) firma DoubleTwist wypuściła specjalny program, za pomocą którego użytkownicy mogą usunąć ochronę przed kopiowaniem (DRM) z plików audio.

Program nazwany DoubleTwist, pozwala konwertować chroniony przez DRM plik w inne, bardziej wygodne do wymiany formaty.

Format DRM wykorzystywany jest we wszystkich ścieżkach w popularnym sklepie iTunes firmy Apple i ogranicza wykorzystanie tych plików tylko na urządzeniach od Apple.

Teraz użytkownicy nowego oprogramowania od DoubleTwist mogą kopiować i słuchać muzyki z iTunes na wielu innych popularnych urządzeniach, łącznie z Sony PSP, na telefonach Nokia N-serie, jak również na różnych smartfonach.

Oprócz tego, opracowanie Johansena posiada funkcję społecznościową, pozwalającą użytkownikom na zsynchronizowanie ścieżki ze swoimi przyjaciółmi w Sieci, komunikuje Reuters.

Według słów przedstawicieli DoubleTwist, za pomocą nowego programu można przekonwertować ponad 100 utworów w pół godziny. Przy tym jakość plików pogarsza się zaledwie o 5 proc.
Ocena 2.57/5 (51.35%) (453 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.