Wikipedia manifestuje wolność słowa

, 18-02-2008 | Źródło: Newsland

Wikipedia zrezygnowała z usunięcia średniowiecznych obrazów przedstawiających Mahometa z artykułu o proroku, nie patrząc na ponad 200 tysięcy podpisów pod protestem, zebranych przez angielskich muzułmanów.

Skandal na temat artykułu o proroku Mahomecie w Wikipiedii ciągnie się już od kilku tygodni. Muzułmanie zapisują swoje głosy pod petycją internetową z żądaniem usunięcia obrazów proroka.

Piątego lutego na stronie zebrano ponad 80 tysięcy podpisów, komunikuje Islamonline. Trzynastego lutego, według gazety The New York Times do żądania usunięcia obrażającego muzułmanów przedstawienia proroka przyłączyło się jeszcze 50 tysięcy ludzi. Rano, 15 lutego ilość oddanych głosów wzrosła do 180 tysięcy, pisze Guardian.

Mimo imponującej liczby protestujących, Wikipiedia rezygnuje z usunięcia obrazów przedstawiających Mahometa. Na stronie FAQ czytamy: "Ponieważ celem Wikipiedii jest obiektywne opisywanie wszystkich zjawisk i problemów, żaden materiał nie może być usunięty z encyklopedii pod naciskiem określonej grupy ludzi".

Należy zaznaczyć, że każde przedstawienie Mahometa jest odbierane jako oczerniające islam.
Ocena 2.8/5 (56.04%) (217 głosów)
  • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2010-02-25
    nO cÓż cO to Zn/-\CzY MaNiFe$tOw/-\ć???

  • Dodał: Gość data: 2012-01-19
    to obrazuje czym jest religia. Powodem do sporów...KAŻDA


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.