Pojawił się HTML 5. Update HTML'a po raz pierwszy od 10 lat

, 24-01-2008 | Źródło: Newsland

Organizacja W3C zajmująca się opracowaniem standardów internetowych publicznie przedstawiła kolejną - piątą - wersję języka hipertekstowego HTML jeszcze w wydaniu Draft, wykorzystywanego przy projektach www. Co przynosi ze sobą HTML 5?

HTML 5 pozwoli webmasterom na tworzenie dwumiarowego obrazu za pośrednictwem tegoż języka, co umożliwi efektywniejsze wstawianie na strony plików audio i teledysków. Oprócz tego, HTML 5 pozwala programistom przechowywać dane na stronie klienta.

Z nowej wersji języka usunięto około 15 tagów oraz dodano nowe elementy (m.in. strukturalne, liniowe i interaktywne) i atrybuty.

Różnice w stosunku do poprzednika opisane są na stronie HTML 5 differences from HTML 4. Dostępna jest także specyfikacja HTML5.

Poprzednia wersja HTML 4 wyszła dziesięć lat temu - w grudniu 1997 roku. Praca nad HTML 5 prowadzona była od marca 2007 roku. Na razie wydanie jest opublikowane jako Draft, ale już wkrótce nastąpi definitywne opublikowanie nowej specyfikacji.
Ocena 2.65/5 (52.91%) (333 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.