Wikipedia wprowadza możliwość wstawiania wideo

, 22-01-2008 | Źródło: Wiki

Wikipedia, Wikimedia Foundation i kompania Kaltura zaczęły testować opcję wideo na stronie encyklopedii on-line. Teraz użytkownicy Wikipedia będą mogli dodawać do artykułów teledyski i animacje, a umieszczenie filmów zdaniem autorów projektu "stanie się znacznie prostsze".

Aby dodać film potrzebne będzie konto Kaltura (Można zapoznać się z przepisami jego odbioru na stronie kompanii).

Ażeby zaprezentować użytkownikom, jak nowy pomysł będzie realizowany, programiści z Kaltura umieścili na swojej stronie artykuł o niedźwiedziach polarnych, gdzie można zobaczyć film wideo z bawiącymi się misiami, smucącymi się w ogrodzie zoologicznym i znajdującymi się w innych sytuacjach życiowych.

BrandNews zaznacza, że w międzyczasie, gdy Wikipedia jest zajęta testowaniem, France Presse zabronił wykorzystywania artykułów Wikipedii w charakterze źródła informacji swoim dziennikarzom.

Przypomnijmy, że "międzynarodowa encyklopedia" Wikipedia w 2005 roku została uznana praktycznie za tak samo dokładną, jak znana Britannica. Prawdą jest, że uniwersalność często szkodzi projektowi - na przykład, jeden z czołowych redaktorów, który podawał się za profesora, okazał się chłopcem, który skończył collage. Teraz anonimowi autorzy, podający się za ekspertów, będą zobowiązani do pozostawienia dowodu swoich kwalifikacji.
Ocena 2.66/5 (53.11%) (177 głosów)
  • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:

  • kody
    Dodał: oGvDo data: 2010-03-18
    gdzie moge znalesc kody do 9kompani:>


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.