Wikipedia konkurentem Google?

, 19-11-2007 | Źródło: Techcrunch.

Jimmy Wales, jeden z twórców Wikipiedii, w tym tygodniu zaprezentował screenshoty swojego nowego projektu — innowacyjnej wyszukiwarki, napisanej w otwartym kodzie i w technologii wikipedii.

Jak zaznaczają obserwatorzy, którzy byli na wystąpieniu Jimmyego Walesa w Johanessburgu, niektóre screenshoty nowego projektu są praktycznie identyczne z profilami serwisu społecznościowego Facebook. Można przypuszczać, że Wales przygotowuje mieszankę serwisu społecznościowego i katalogu stron. Na takiej zasadzie działa serwis Mahalo.com.

Jimmy Wales opracowuje wyszukiwarkę pod skrzydłami nowej kompanii Wiki Inc., niezależnej od organizacji Wikimedia. Strategia firmy polega na zastosowaniu technologii wiki do każdej ze sfer, które związane są z kolektywną pracą. Jeszcze jednym celem kompanii jest wyprowadzenie tego modelu do celów oświatowych i badawczych.
Ocena 2.32/5 (46.47%) (102 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.