Mozilla zrywa romans z Google (aktualizacja)

Pawel Cebula, 30-10-2007 | Źródło: Onet.pl, Mozilla Europe

Mozilla Corporation podjęła decyzję o rozstaniu się z Google. Korporacja z Mountain View była jednym z głównych i najważniejszych inwestorów wydawcy Firefoksa. Mitchell Baker motywuje tę decyzję, jako uświadomienie Google, że Mozilla jest zupełnie niezależną firmą.

Logiczne jest to, że ten manifest niezależności wiąże się z odpłynięciem konkretnych sum pieniędzy. Jednak Mitchell Baker jest w pełni przekonana, że była to jedyna słuszna decyzja a także o tym, że w tej chwili jest wiele innych sposobów na zrekompensowanie sobie strat płynących z zakończenia współpracy.


Faktycznie – Mozilla mogła sobie pozwolić na bardzo dynamiczny rozwój swoich produktów, głównie dzięki pieniądzom otrzymywanych od Google. Oby ta decyzja nie przyniosła skutków pod postacią pogorszenia się jakości aplikacji oferowanych przez Mozilla Corp.

Nie będzie więc już "przeglądarki Google", strony startowej z wyszukiwarką oraz dalszego przymilania się. Ciekawe, czy Google wróci do koncepcji z 2005 roku, która zakładała zakup Opery. Przeglądarka od końca 2005 roku jest bezpłatna.

Aktualizacja, godz. 17:29

Z oficjalnego źródła Mozilla Europe dowiedzieliśmy się, że informacja o rozstaniu się z Google jest nieprawdziwa i niepotwierdzona.

W wywiadzie dla Computerworld Mitchell Baker podkreśliła co prawda niezależność Mozilli i fakt, że może się rozstać z Google dla jej zachowania, ale ostatecznie nie zerwała współpracy z firmą Google, co zasugerował Onet.pl.
Ocena 2.64/5 (52.89%) (318 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.