Allegro.pl przestaje być aukcyjne

Dawid Kulbaka, 08-10-2007 | Źródło: IDG

Jak wynika z danych zawartych w raporcie "Struktura sprzedaży na Allegro.pl" najpopularniejszy polski serwis aukcyjny przestaje być miejscem aukcji a staje się bastionem sklepów z ofertami towarów. Spośród wszystkich transakcji aż 82 proc. stanową bowiem zakupy bez użycia licytacji - poprzez mechanizm "Kup Teraz".

Szczegóły przestawiono na konferencji ecommerceStandard. Z danych wynika, że opcja Kup Teraz dominuje w serwisie Allegro pod względem ilości sprzedanych produktów, a także ich wartości cenowej. Wyniki mają tendencję wzrostową i zakupów bezpośrednich jest z roku na rok coraz więcej.

Przedmioty, które internauci sprzedają za pośrednictwem Allegro są z reguły nowe. Ich stosunek do starych wynosi odpowiednio 73 proc. do 27 proc.

Okazuje się, że najpopularniejszym asortymentem są przedmioty z ogólnej kategorii "Styl życia", na którą składają się różne działy na portalu (m.in. Dom i ogród, odzież czy dla dzieci). Druga w zestawieniu jest Elektronika, która była liderem w poprzednich latach.

Jak podsumowuje badanie serwis IDG, Allegro.pl "coraz bardziej przypomina pasaż, w którym swoje, głównie nowe produkty oferują różnorodne sklepy internetowe."

www.allegro.pl
Ocena 2.8/5 (55.95%) (410 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.