Allegro.pl wybrało Oracle

Dawid Kulbaka, 19-09-2007 | Źródło: QXL Poland

Serwis aukcyjny Allegro.pl zakończył proces wdrażania nowego systemu zarządzania bazą danych - Oracle. Prace związane z migracją trwały blisko 1,5 roku. To największy projekt informatyczny prowadzony w historii serwisu.

- Chcemy wprowadzać bardziej zaawansowane technologiczne projekty, być przygotowanym na jeszcze większy ruch. Nasza wcześniejsza technologia bazy danych nie podołałaby temu zadaniu, a rozwój Allegro.pl jest dla nas priorytetem - powiedział Piotr Szybiak, Dyrektor Działu Aplikacji Allegro.pl.

- Użytkownicy oczekują od nas wprowadzenia sklepów w ramach serwisu. Teraz mamy już technologię, która pozwoli nam odpowiedzieć na oczekiwania internautów - dodał Bartek Szambelan, z Zespołu Allegro.pl.

Prace związane z integracją aplikacji serwisu z platformą Oracle trwały 1,5 roku. Migracja została zakończona w ubiegły poniedziałek.

Oracle to najbardziej popularna i zaawansowana technologicznie baza danych na świecie, spełniająca kryteria serwisów aukcyjnych, podkreśla Allegro.

Allegro.pl to dzisiaj blisko 7 mln społeczność Użytkowników, którzy za pośrednictwem serwisu w samym 2006 roku sprzedali towary warte 2,5 mld zł. W ciągu sekundy użytkownicy dokonują w sumie blisko 500 operacji - logowań, licytacji, wystawień aukcji, założeń nowych kont. itp.
Ocena 2.77/5 (55.46%) (427 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.