Jak Google chroni prywatność internautów?

Dawid Kulbaka, 12-06-2007 | Źródło: Gazeta Wyborcza, PI

Privacy International twierdzi, że Google nie chroni prywatności internautów. Co więcej z badania PI wynika, że prawa do respektowania prywatności gwarantują lepiej Amazon, My Space czy Wikipedia. Google otrzymało tytuł wroga prywatności w sieci.

Ten niechlubny tytuł przyznano tylko wyszukiwarce. Reszta firm poradziła sobie z ochroną prywatności w mniej lub bardziej udanym stylu.

- W naszych badaniach ustaliliśmy poważne liczne niedostatki w podejściu Google do kwestii prywatności. Znacznie przekraczają one niedociągnięcia innych firm – twierdzą przedstawiciele Privacy International.

Google odpiera zarzuty i twierdzi, że PI nie rozumie zasad panujących na internetowym rynku i cały raport odbiera z wielkim rozczarowaniem.

Specjaliści twierdzą, że Google nie radzi sobie, bo oferując setki różnych usług po prostu gromadzi za dużo danych poufnych dotyczących użytkowników: od wpisywania słów kluczowych w wyszukiwarkę, poprzez zadania wpisane w Google Calendar, do kliknięcia w reklamę serwowaną przez Double Click.

Najlepiej według raportu PI wypadły Wikipedia, LiveJournal.com, BBC oraz Last.fm.

List otwarty Privacy International do Google
Ocena 2.72/5 (54.46%) (242 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.