Baidu dementuje informacje o ekspansji na Stary Kontynent

Grzegorz Komsta, 08-06-2007 | Źródło: InfoWorld.com

Baidu, najpopularniejsza chińska wyszukiwarka, w specjalnie wydanym oświadczeniu zdementowało pogłoski o jej ewentualnym wkroczeniu na rynek europejski. Oficjalna informacja miała się rzekomo pojawić jeszcze w tym miesiącu.

Baidu.com jest bezapelacyjnym liderem na chińskim rynku wyszukiwarek. Ustępuje jej miejsca nawet tak popularne na całym świecie Google. Nie dziwią, więc krążące od pewnego czasu plotki, które mówią o tym, że Baidu ma zamiar podbić kolejny rynek.

Niedawno Daily Telegraph podało informację o tym, że w najbliższym czasie w Londynie zostanie zorganizowana konferencja prasowa, na której dyrektor ds. Finansów Shawn Wang, miał przedstawić wszystkie szczegóły dotyczące ekspansji.

Domysły zostały jednak rozwiane na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę, na której stanowczo powiedziano, że Baidu nie ma zamiaru wchodzić na rynek europejski. Firma chce obecnie skupiać się na Japonii, gdzie w bieżącym roku udostępniła swoją wyszukiwarkę.
Ocena 2.73/5 (54.57%) (258 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.