Wikipedia offline

Dawid Kulbaka, 27-04-2007 | Źródło: 4D

Zwolennicy Wikipedii podkreślają jej dynamiczną naturę, która poprzez dodanie lub zmianę istniejących wpisów, pozwala na szybka reakcję na błędy i nowe odkrycia. Obecnie jednak planuje się wydanie na płycie CD jej statycznej wersji.

Celem jest dotarcie do użytkowników, którzy mają ograniczony dostęp do internetu.

W przypadku, gdyby wersja płytowa odniosła sukces, można będzie spodziewać się Wikipedii w wersji drukowanej. Badania wykazują, że korzysta z niej 36% dorosłych użytkowników internetu w USA. Od momentu powstania w 2001 roku, na stronie zgromadzono ponad 1,7 mln artykułów w samym tylko języku angielskim.

Wikipedia na CD będzie zawierać tylko niewielką część wersji internetowej. Na płycie znajdzie się około 2 tysięcy artykułów, głównie z zakresu geografii, literatury i innych tematów, które są raczej niezmienne. Wersja płytowa ma się odznaczać wyższą jakością niż sieciowa. Artykuły zostały skrupulatnie przejrzane pod kątem błędów językowych i zdarzających się oznak wandalizmu, będących ceną jaką trzeba zapłacić za otwartą strukturę strony.

Płyta będzie dostępna za 14$ plus koszty przesyłki. Wikipedia będzie wydana tylko w wersji CD, ponieważ jeszcze nie wszystkie komputery są wyposażone w odtwarzacz DVD. Będzie działać na komputerach z systemami Windows 98 i nowszymi, Mac OS X oraz Linux.
Ocena 2.61/5 (52.13%) (122 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.