Ruszyła witryna nowej sieci komórkowej

Dawid Kulbaka, 16-03-2007 | Źródło: własne

Ruszyła nowa strona operatora sieci PLAY. Widać wyraźnie, że nowy operator stawia na społeczność w duchu Web 2.0. Na witrynie mocno eksponowane są sieci znajomych, blogi oraz tagi.

Informacje o ofercie operatora są już zawarte. Witryna dominuje w barwy fioletowe zgodnie z kolorystyką firmową.

Katalog dostępnych telefonów został przedstawiony za pomocą animacji wykonanych w technologii Flash, które przedstawiają możliwości telefonów.

Centrum społeczności stanowi witryna Nowi znajomi, na której użytkownicy nowej sieci publikują swoje zdjęcia wykonane telefonami komórkowymi oraz prowadzą blogi. Każda osoba posiada swój profil i grupę znajomych.Bramka SMS będzie prawdopodobnie płatna. Jak czytamy na stronie, opłata za SMS'y i MMS'y wysłane z Bramki jest taka sama jak za wiadomości wysyłane z telefonu. Obecnie zalogowani użytkownicy portalu i jednocześnie klienci PLAY mają możliwość wysłania 100 darmowych e-wizytówek za pomocą tej bramki.

Nie funkcjonuje obecnie sklep internetowy.
Witryna napisana za pomocą XHTML zawiera 23 błędy i nie przechodzi testu poprawności kodu W3C.

http://www.playmobile.pl

Opinie o stronie Mobileplay.pl

Kuba Filipowski, grafik
Strona wydaje się dość pusta. Dla użytkownika z rozdzielnością ekranu 1024x768 połowę ekranu będzie zajmował duży, biały top. Brakuje wyszukiwarki jest za to społeczność - coś czego nie m u innych operatorów. Dziwi mnie trochę ascetyzm strony Play w porównaniu do bogatej, ciekawej graficznie kampanii telewizyjnej i outdoorowej.

Rafał Agnieszczak, wydawca internetowy
Design mocno inspirowany z www.three.co.uk. Oferta z resztą także.

Jarek Nowakowski, grafik
Na pierwszy rzut oka strona prezentuje sie całkiem sympatycznie. Dobry dobór kolorów i rozłożenie treści nie powinno nikomu sprawiać problemów w poruszaniu sie po stronie. Sporych rozmiarów top może lekko irytować właścicieli monitorów z niższymi rozdzielczościami. Ogólna ocena 6/10.

Dawid Meller, grafik
Po mocnej i bardzo dopracowanej kampanii w mediach, na stronę nowej telefonii komórkowej Play czekałem z dużym zainteresowaniem. Spodziewałem się rozbudowanych animacji Flash i multimedialnej zawartości, jednak już przy pierwszej wizycie to zainteresowanie mocno spadło. Jeśli chodzi o grafikę, strona prezentuje się bardzo ubogo, a niektóre elementy wyglądają na mocno niedopracowane. Od strony funkcjonalności serwis prezentuje się przyzwoicie, tylko przyzwoicie...

Tomasz Sokół, webmaster
Strasznie rozczarowało to to, że serwis kreuje się na web 2.0, ale oprócz wrażenia nic tam nie ma webdwazerowego. Ponadto na siłę wsadzony xhtml transitional 1.0 - równie dobrze można było napisać html 4.01 ale w wersji strict i by to robiło większe wrażenie.
Ocena 2.76/5 (55.14%) (284 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.