Kim naprawdę są wikipedyści?

Dawid Kulbaka, 14-02-2007 | Źródło: Wikinews, PAP. Podziękowania dla Przykuty

Polska edycja Wikipedii doczekała się stutysięcznego użytkownika, czyli osoby, która ma zamiar edytować materiały. Za wikipedystów uchodzą tymczasem tylko osoby, które wykonały minimum 10 edycji różnych artykułów - ich jest sporo mniej.

Według tego w polskojęzycznej Wikipedii było w listopadzie 2006 roku ponad 6 tysięcy wikipedystów - czytamy w serwisie Wikinews.

Liczba 100 000 użytkowników jest też myląca, gdyby brać pod uwagę osoby korzystające z Wikipedii. Według badań Megapanelu, we wrześniu 2006 jej strony odwiedzało prawie 5 milionów użytkowników.

Użytkownikiem z "ID" 100.000 okazał się Tico wojo. Z okazji tego małego jubileuszu wikipedyści przygotowali tekst... o sobie samych: Kim naprawdę są wikipedyści?.

W cieniu kłopotów Wikipedii

Wczoraj pisaliśmy o kłopotach Wikipedii. Dziś PAP donosi, że są już chętni do jej sponsorowania. Według informacji przekazywanych przez amerykańskie portale informacyjne (m.in. Slashdot, Yahoo) dofinansowaniem Fundacji Wikipedia zainteresowała się największa amerykańska firma działająca w sieci - Google. Jednak Google w oświadczeniu dla mediów nie potwierdził tej informacji.

Według telewizji CNN, dofinansowaniem Fundacji Wikipedia są też zainteresowane dwa amerykańskie fundusze venture capital. W 2006 roku wszystkie firmy venture capital w USA zainwestowały w światowe firmy internetowe 4 mld USD i rynek ten należy dla nich do najważniejszych.
Ocena 2.81/5 (56.24%) (117 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.