Atak na stronę Wikipedii

Dawid Kulbaka, 26-01-2007 | Źródło: IAR

IAR: Na anglojęzycznych stronach popularnej encyklopedii internetowej, Wikipedii, doszło do kolejnego aktu wandalizmu. Hakerzy usunęli artykuł dotyczący raka, zastępując go jednozdaniowym obscenicznym komentarzem na temat Matki Teresy.

Brytyjskich redaktorów Wikipedii, którzy nie byli świadomi problemu, o włamaniu poinformowało Polskie Radio. Zaraz po tym właściwa strona dotycząca raka została przywrócona.

IAR podaje, żę jest to trzecie poważne włamanie do Wikipedii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. W listopadzie hakerzy wpuścili wirusa na niemieckojęzyczne strony encyklopedii, a trzy tygodnie temu wandale z Kataru zdemolowali strony dotyczące Stanów Zjednoczonych i proroka Mahometa.

Zdaniem ekspertów takie zdarzenia obrazują wady i zalety internetowej encyklopedii. Redagować ją może każdy internauta, dzięki czemu jest ona znakomitym źródłem informacji, lecz jednocześnie jest narażona na ataki hakerów - podsumowuje IAR.
Ocena 2.33/5 (46.67%) (105 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.