Załap wczuwkę i podziel się masakrycznymi wstawkami

, 12-08-2006 | Źródło: "redakcja"

Wiesz co to „potupaja”, „bimbały”, albo co znaczy „kręcić obery”? Teraz możesz łatwo się dowiedzieć dzięki istniejącemu od pewnego czasu serwisowi Vasisdas – świeże słowa (www.vasisdas.tk)

Vasisdas – internetowy słownik slangu i neologizmów, powstał po to aby ułatwiać ludziom zrozumienie słów wchodzących w skład języka potocznego, używanego w codziennej konwersacji oraz ukazywać aktualne trendy językowe. Zasoby słownika bazują w całości na szeroko rozumianej najmłodszej polszczyźnie. Jest on, jak piszą autorzy, „miejscem swobodnej wymiany informacji o języku i jego przeobrażeniach”.

Serwis istnieje głównie dzięki swoim użytkownikom i stawia na współpracę z nimi. Jego formuła pozostaje otwarta – ciągle odnotowywane są nowe zwroty i wyrazy. Każdy, kto zna nietypowe słowa lub wyrażenia czy porozumiewa się ze znajomymi językiem dostępnym tylko dla wtajemniczonych, może przesłać do redakcji swoje propozycje, które po weryfikacji mają szanse znaleźć się w słowniku. Vasisdas dokonuje bowiem selekcji haseł według ich popularności i przewidywanej zdatności do użycia.

Vasisdas, wg. twórców „ma ukazywać ciągłą ewolucję lingwistyczną, pewien nieuchronny proces przenikania nowych słów i zwrotów do języka potocznego”.

Vasisdas.tk
Ocena 2.59/5 (51.89%) (143 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.