Co zrobiła Gazeta.pl?

Dawid Kulbaka, 09-10-2006 | Źródło: "redakcja"

Kilka dni temu pisaliśmy o zmianach, które nadchodzą w Gazeta.pl, jednym z najchętniej odwiedzanych portali w Polsce, który należy do Agory - wydawcy Gazety Wyborczej. Po udostępnieniu weekendowych testów dziś pojawiła się zmieniona strona główna portalu. - Gazeta zepsuła to co miała do tej pory - komentuje dla WebInside.pl webdesigner Jakub Filipowski.
Porównanie stron starej i nowej Gazeta.pl przygotował na swoim blogu Rafał Krawczyk:



Właściwie zmian jest stosunkowo mało. Potwierdza to Rafał Agnieszczak z firmy Kreativ:

- Wygląda to na zmianę dla samej zmiany. Retusz wyglądu jest na tyle niewielki, że przeciętny użytkownik z trudem zauważy zmianę.

Wprowadzone nowe elementy są jednak gorszej jakości niż ich poprzedniki. Z prawej części strony zniknęły nagłówki na czerwonym tle, które współgrając z logo portalu, dawały dość przyjemny efekt. Z lewej strony pojawiły się wypełnienia tabel kolorami, które niewspółgrając z ogólną kolorystyką witryny tworzą część jakby oderwaną od całości.

- Gazeta nie zaprezentowała żadnych nowych pomysłów. Zepsuła to co miała do tej pory - całkiem przyjemną dekorację strony głównej zastąpiła szarymi, krzywymi borderami - komentuje Kuba Filipowski, grafik agencji Nexus z Poznania.

- Od nowej strony spodziewałem się jakiś funkcjonalnych nowości, tymczasem tego zabrakło. Od jednego z lepszych rodzimych portali można spodziewać się dużo więcej - dodaje.

Sam fakt wprowadzenia zmian przez portal nie dziwi. Po objęciu przez Tomasza Józefackiego funkcji dyrektora Pionu Internet w Agorze, Gazeta.pl już od dłuższego czasu zmienia podstrony swojego portalu.

Wcześniej testowano nowe rozwiązania (format publikacji wiadomości) na witrynach lokalnych, które w konsekwencji zostały zaakceptowane do głównego portalu . Zmieniono także serwis Sport.

- Sam fakt odświeżenia wizerunku portalu to wyraźny sygnał, że Agora coraz bardziej docenia Internet. Ten ruch był bardzo potrzebny, bo już niedługo Dziennik, konkurencyjny do Gazety Wyborczej, tytuł wydawnictwa Axel Springer, uruchomi swój własny portal - mówi Łukasz Roguski, redaktor naczelny Media2.pl.

Rogulski podkreśla, że już niedługo witryna Dziennika może szybko stać się bardzo popularnym portalem internetowym w Polsce. Do tego w Polsce może pojawić się kolejny portal horyzontalny, MSN, dlatego zmiany są potrzebne. Rogulski chwali nową stronę "Gazety".

- Samo menu główne, umieszczone po lewej stronie, jak na portal jest bardzo czytelne oraz intuicyjne, inaczej niż w Onet czy Wp.pl, gdzie liczba linków na głównej stronie powoduje wręcz oczopląs. Po prawej stronie zastosowano typowy dla portali moduł z ostatnio dodanymi informacjami - komentuje.

Pewną niekonsekwencję zauważa przy okazji podstron serwisu, które nie pasują do zmienionej strony głównej.

(aktualizacja) W komunikacie prasowym Agora stwierdziła, że portal zyskał nowy wygląd strony głównej z większą ilością zdjęć oraz przejrzysty interfejs i bardziej intuicyjną nawigację.

Gazeta.pl

Zobacz także: Ofensywa portalu Gazeta.pl
Ocena 2.23/5 (44.62%) (13 głosów)
  • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:



    Dodaj komentarz:


    Temat:
    Twój nick:
    Komentarz:
     

    Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.