Bezpieczeństwo przeglądarek internetowych - raport CERT

Dawid Kulbaka, 20-01-2005 | Źródło: CERT Polska

CERT Polska opublikował właśnie raport na temat bezpieczeństwa przeglądarek internetowych. Jako główny czynnik oceniający bezpieczeństwo przeglądarek uznał kwestie luk systemowych. W raporcie uwzględniono cztery najbardziej popularne obecnie przeglądarki: Mozillę, Internet Explorer, Firefox i Operę.

Bezpieczeństwo przeglądarek internetowych stało się, z pewnością, jednym z najważniejszych czynników decydujących o bezpieczeństwie korzystania z Internetu. Przeglądarka, ze względu na swoją powszechność, jest obecnie jednym z najczęściej atakowanych typów oprogramowania.

- Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedź na pytanie, która z przeglądarek jest najbardziej odporna na te ataki, nie jest łatwa. Niemniej jednak mamy nadzieję, że wyniki naszej analizy mogą stać się pomocne w dalszej, rzeczowej debacie o bezpieczeństwie przeglądarek, która powinna być nieodłacznym elementem dyskusji na temat bezpiecznego korzystania z Internetu - wyjaśniają autorzy raportu.

Pobierz:
Raport CERT Polska - Bezpieczeństwo przeglądarek internetowych.
Ocena 2.6/5 (51.97%) (259 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:


 • Dodał: data: 1125095465
  Żadna przeglądarka nie jest w
  pełni bezpieczna. Coraz
  bardziej rozrasta się nagonka
  na IE i ludzie przesiadają się
  na przeglądarki alternatywne.
  Niestety producenci aplikacji
  szpiegowskich i reklamowych
  też to widzą i zaczną
  kombinować nowe rozwiązania.
  Ba, już są samoinstalujące się
  "ulepszacze
  systemowe" pod
  Firefoxa.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.