Stwórz aplikację w 24h i poleć do Doliny Krzemowej

Jacek Pluta, 18-04-2014 | Źródło: Informacja prasowa

Już 25-26 kwietnia Fundacja Netcamp zaprasza na Nethack - 24 godzinny hackathon w Szczecinie. To wyjątkowe wydarzenie gdzie w ciągu doby uczestnicy będą tworzyć innowacyjne aplikacje internetowe lub mobilne. Promowane będą projekty, które wykorzystując dane publiczne (Open Data/API) ułatwią życie mieszkańcom miasta.

Celem wydarzenia jest przekucie pomysłów na rozwiązanie lokalnych problemów w działające prototypy aplikacji, które będą dalej rozwijane. Nethack to miejsce w którym spotkają się najlepsi programiści, hackerzy i eksperci, tworząc aplikacje rozwiązujące realne problemy mieszkańców Szczecina.

 
Uczestnicy Nethacka pokażą że w ciągu 24h można stworzyć funkcjonalne prototypy aplikacji internetowych/mobilnych, które mogą zmienić na lepsze życie mieszkańców miasta. Dzięki współpracy z AIP Business Link najlepszy projekt otrzyma szansę wyjazdu do Doliny Krzemowej oraz wsparcie w zdobyciu 100 tys. zł inwestycji – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp
 
Każdy zespół biorący udział w maratonie może składać się maksymalnie z 4 osób - programistów, projektantów, grafików, startupowców lokalnych aktywistów. Uczestnicy będą mieli też możliwość zaprezentowania w minutę swojego pomysłu i zebrania zespołu lub dołączenia do projektu który im się najbardziej podoba.
 
Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z pomocy mentorów - ekspertów od technologii i urzędników. To doskonała okazja aby poznać kreatywne osoby, zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności oraz dobrze się bawić.
 
Na koniec organizatorzy i partnerzy nagrodzą najlepsze projekty w kategoriach:
 
Hack4Szczecin - aplikacje rozwiązujące lokalne problemy w oparciu o dane publiczne (Open Data / API)
Kategoria Web - aplikacje internetowe
Kategoria Mobile - aplikacje mobilne
Kategoria Games - gry
 
Jest wiele powodów aby wziąć udział Nethacku. Integracja lokalnego środowiska IT, możliwość sprawdzenia się w pracy zespołowej pod presją czasu, nawiązanie ciekawych kontaktów czy zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Zapisy na wydarzenie na stronie http://www.nethack.pl.
Ocena 2.64/5 (52.71%) (913 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.