Inspirujący Netcamp o e-biznesie

Jacek Pluta, 24-02-2014 | Źródło: netcamp

Już w czwartek 27 lutego o godz. 18 Fundacja Netcamp zaprasza na pierwsze w tym roku inspirujące spotkanie IT w Szczecinie, którego tematem będzie e-commerce.

 Pokażemy jak wykorzystać potencjał API przy rozwijaniu własnych usług. Wyjaśnimy jak chronić swoją markę w sieci i odzyskać domenę internetową. A na koniec  opowiemy jak w praktyce wdrożyć marketing automation na przykładzie ciekawych case studies.

1. Potencjał API w e-commerce - Przemek Basiak, IAI

Prezentacji pokaże jak API podnosi wartość usługi, która je udostępnia a często jest niezbędne do jego istnienia, zwłaszcza w e-commerce. Zobaczymy też jak można wykorzystać API do rozwijania i tworzenia własnych produktów. Przemek udowodni że API nie jest takie straszne jak je malują :)

2. Jak odzyskać domenę i chronić markę w e-biznesie - Rafał Malujda

Nazwa domeny internetowej, będąca nazwą firmy lub produktu, ma kluczowe znaczenie w e-biznesie. Od strony technicznej łatwo ją zarejestrować, jednak wiele wysiłku należy włożyć aby ją odzyskać lub obronić się przed jej przejęciem. Nie można zapomnieć także o tym, że nazwa domeny funkcjonuje obok innych form zabezpieczenia nazw, współtworząc szerszy system prawnej ochrony. Rafał opowie o procedurach w zakresie sporów domenowych oraz o innych formach prawnych zabezpieczenia nazwy firmy i produktu w e-biznesie.

3. Marketing Automation w praktyce - jak zacząć i czego się spodziewać? - Tomasz Kryk, Sendingo/Divante

Marketing Automation to ostatnio bardzo modny trend w działaniach email marketingowych, warto jednak zastanowić się kiedy warto zainwestować w działania MA i od których zacząć. Tomek pokaże w prezentacji ciekawe przykłady i wybrane case studies.
 
Spotkanie Netcamp odbędzie się w nowym miejscu klubie Hormon Cafe (ul. Monte Cassino 6). Mecenasem spotkania jest Miasto Szczecin. Po prezentacjach organizatorzy zapraszają na branżowe rozmowy przy piwie i afterarty.

 

Ocena 2.68/5 (53.64%) (931 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.