Technologia CSS w aplikacjach pocztowych - raport

Jacek Pluta, 16-12-2013 | Źródło: Własne

Firma FreshMail już po raz piąty przeprowadziła badania wykorzystania technologii CSS w aplikacjach pocztowych. W celu pełnego przedstawienia wsparcia CSS eksperci FreshMaila opracowali raport, w którym prezentują wyniki badania dla najpopularniejszych aplikacji pocztowych.

Twórcy raportu przekonują, że kodowanie mailingów nie jest trudne. Ostrzegają jednak, że bywa problematyczne. Tylko odpowiednia wiedza i duża ilość przeprowadzonych testów może dać zadowalający efekt. “Dziś, rozwój technologii CSS zdecydowanie wyprzedza możliwości klientów pocztowych, zarówno tych desktopowych, jak również webowych. Jakość i możliwości interpretacji właściwości CSS różnią się w zależności od używanych narzędzi, których szeroko rozumiana kompatybilność pozostawia wiele do życzenia. Narzędzia do obsługi poczty elektronicznej, mimo że obsługują określone właściwości CSS, często interpretują je w sposób nieadekwatny do dokumentacji przygotowanej przez twórców kaskadowych arkuszy stylów” - mówi Łukasz Stasiak (Front-end developer FreshMail).

 
W raporcie oprócz wyników badania znalazły się m.in. praktyczne porady dla projektantów mailingów i developerów oraz przepis na idealny mailing. W stosunku do ubiegłorocznego badania, zostało ono wzbogacone o analizę języków CSS3 i HTML5. Autorzy badania zachęcają do ich testowania przy tworzeniu nowoczesnych mailingów.
 
Głównym celem raportu jest zaprezentowanie podstaw merytorycznych umożliwiających przygotowanie szablonu mailingu, którego wygląd w poszczególnych klientach pocztowych i webmailach nie będzie różny od zamierzeń jego projektantów.
 
Całość raportu to także unikalna baza wiedzy na temat właściwości CSS obsługiwanych przez poszczególne aplikacje pocztowe, która będzie znakomitym źródłem informacji i dobrych praktyk dla web developerów.
 
Ocena 2.35/5 (46.91%) (530 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.