Netcamp Tech nie tylko dla programistów

Jacek Pluta, 16-09-2013 | Źródło:

Już w czwartek 19 września o godz. 18 Fundacja Netcamp zaprasza na pierwsze po wakacjach inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Tym razem tematem będą narzędzia i technologie, które ułatwiają zapewnienie jakości i bezpieczeństwo tworzonego oprogramowania.

 Program spotkania:

 

1. Zapewnienie wysokiej jakości procesu produkcji i utrzymania aplikacji Android – Radosław Kaczmarczyk, Mobica
 
Jak tworzyć aplikacje Android, aby były tym samym co klient zamówił, analityk zaprojektował, programista napisał, a przy tym spełniały niezwerbalizowane oczekiwania? Masz przed oczami obrazki huśtawki na drzewie (lub czegoś podobnego)? Słusznie! Opowiemy o sprawdzonych narzędziach i procedurach, które współtworzą proces produkcji aplikacji Android: IDE, systemy kontroli wersji, repozytoria, code review, testy jednostkowe i funkcjonalne, continuous integration & delievery, quality assurance, metodyka prowadzenia projektu. Jak z nich korzystać, aby były pomocne?
 
2. Continuous Integration na przykładzie programowania dla iOS - Maciej Sawicki, Polidea
 
Wykorzystując kilka projektów Open Source (Jenkins, Gradle) i kilka naszych autorskich rozwiązań (razem tworzących open sourcowy projekt Apphance Flow pokażę narzędzie niezwykle przydatne w codziennej pracy zespołu developerskiego. Będzie o testach po każdym commicie, reakcjach na pojawiające się błędy, buildach i różnych wariantach jednej aplikacji w zorganizowany i automatyczny sposób.
 
3. Czy istnieje bezpieczny kod? Metody ataków, typowe błędy programistów oraz case study – Paweł Żal, Unizeto Technologies S.A.
 
Czy wiesz kto włamuje się do Twojego systemu? Każda aplikacja jest narażona atak a co się z tym wiąże na spore straty finansowe. Z jakich jeszcze powodów warto dbać o bezpieczeństwo systemów IT? 
Spotkanie Netcamp odbędzie się w  Free Blues Club (Al. Powstańców Wielkopolskich 20). Dla osób które nie mogą wziąć osobiście udziału w wydarzeniu organizatorzy planują transmisję online na kanale YouTube. 
 
Sponsorem spotkania jest Mobica a mecenasem Netcampa jest Miasto Szczecin. Po prezentacjach będzie czas na branżowe rozmowy przy piwie i afterparty. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć kto się wybiera na Netcampa warto dołączyć do wydarzenia na Facebooku i zaprosić swoich znajomych. Aby wziąć udział w spotkaniu wymagana jest rejestracja na stronie www.netcamp.pl.
Ocena 2.58/5 (51.56%) (405 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.