Startuje II edycja Startup Contest

Jacek Pluta, 15-04-2013 | Źródło: Informacja prasowa

To ogólnopolski konkurs dla startupów, czyli firm w fazie rozwoju, który jest organizowany przez gdański inkubator Starter. Najbardziej innowacyjni przedsiębiorcy internetowi zmierzą się z konkurencją w duchu budującej rywalizacji i fair play. Najlepsi otrzymają szansę zdobycia dofinansowania swojego projektu.

Tegoroczna edycja konkursu dedykowana jest startupom rozwijającym i testującym swój biznes. Głównym celem STARTUP CONTEST jest połączenie początkujących przedsiębiorców z inwestorami, a także umożliwienie im przetestowania swoich pomysłów biznesowych z doświadczonymi przedsiębiorcami.  
 
 
Udział w STARTUP CONTEST jest nieodpłatny. Startup zgłaszany do konkursu powinien być na etapie rozwoju produktu (lub posiadać co najmniej jego wersję demo) i przedstawiać realną wartość inwestycyjną dla potencjalnego inwestora. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i  przesłanie organizatorom formularza zgłoszeniowego. Składową formularza jest 2-minutowy film, w którym uczestnicy mają za zadanie zaprezentować swój startup.
 
 
Do pierwszego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 20 startupów, a wyniki zostaną ogłoszone 10 maja. Tydzień później finaliści będą mieli szansę skonfrontowania swojej wiedzy, doświadczenia i kreatywności z mentorami konkursu, czyli osobami świata biznesu reprezentującymi różne branże. Uczestnicy konkursu otrzymają tym samym niezbędne wsparcie merytoryczne i szansę szczegółowego omówienia swoich pomysłów.
 
Finałowa prezentacja przed jury i zaproszoną publicznością będzie miała miejsce 24 maja w siedzibie inkubatora Starter. Każdy finalista będzie dysponował określonym, kilkuminutowym czasem na zaprezentowanie swojego pomysłu na “biznesowym ringu”. Finałowe pomysły oceniać będą jurorzy, pełniący tutaj również rolę “łowców biznesowych talentów”, realnie zainteresowanych nowymi inwestycjami.

 

Główną nagrodą dla wybranego startupa jest szansa na zdobycie inwestora dla realizacji swojego biznesu. Dodatkowo finaliści otrzymają możliwość wzięcia udziału w warsztatach technik i sztuki prezentacji.

 www.sc.inkubatorstarter.pl

Ocena 2.7/5 (53.91%) (289 głosów)
 • Śledzik
TAGI: startupy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.