Deezer dla wydawców stron WWW

Jacek Pluta, 17-03-2013 | Źródło: Własne

Deezer ogłasza plany wprowadzenia szeregu daleko idących ulepszeń platformy, aby dać autorom oprogramowania, możliwość budowania produktów wokół globalnego dostępu do muzyki oraz pozyskiwania dochodów z nowych źródeł dzięki Deezer API.

Program afiliacyjny Deezer

Deezer uruchomi program afiliacyjny dla twórców oprogramowania korzystających z otwartego Deezer API. Dzięki temu, autorzy oprogramowania, „wbudowujący” muzykę do swoich aplikacji społecznych za pośrednictwem Deezer API, będą wynagradzani finansowo za każdą poleconą przez nich osobę, która wykupi subskrypcję w serwisie Deezer. (Za każdą osobę, która wykupi abonament Deezer Premium+, autor aplikacji otrzyma wynagrodzenie o wartości jednomiesięcznego abonamentu Deezer.) 
 
Program został stworzony nie tylko po to, by zachęcić jak najwięcej osób do subskrybowania serwisu Deezer, lecz również po to, by stworzyć bardziej interaktywne i przyjazne środowisko, w ramach którego, miłośnicy muzyki lub aplikacji z grą będą mieli okazję odkryć liczący ponad 20 milionów piosenek katalog Deezer, już po zaledwie kilku kliknięciach. 
 
Dyrektor Generalny Deezer, Axel Dauchez powiedział: „W muzyce na żądanie nie chodzi o to, by umożliwiać dostęp do bezdusznej bazy danych utworów muzycznych – chcemy zbudować wciągające, rozrywkowe środowisko, które będzie zachęcać użytkowników do korzystania z Deezera. Nasz program afiliacyjny i ulepszenia platformy API pomogą twórcom oprogramowania płynnie wprowadzić muzykę do ich najlepszych aplikacji. Nie możemy się już doczekać rezultatów ich pracy”.

Głębsza integracja API dla globalnego zasięgu

Deezer zapowiada serię zmian w API, które umożliwią ściślejszą integrację między aplikacjami społecznościowymi a serwisem muzycznym. Aktywność w aplikacjach Deezer, będzie  wyświetlała się na pasku społecznym, który łączy użytkowników Deezera, co pomoże szybciej popularyzować aplikacje za pośrednictwem znajomych, oraz umożliwi tworzenie bardziej angażującego środowiska dla użytkowników. Dodano również nowe funkcje API, umożliwiające rozwój gier wokół muzyki. 
 
Aby zademonstrować potencjał ulepszonego API, Deezer uruchomi Askking Music – aplikację, która łączy grę z odkrywaniem muzyki. Użytkownicy Askking Music mogą rzucić wyzwanie swoim znajomym z Deezera i Facebooka  - polegające na rozpoznawaniu utworów muzycznych ze wspólnych list ulubionych piosenek i list odtwarzania. 

Wkrótce na platformie pojawią się również dodatkowe aplikacje: 

Moosify – aplikacja umawiająca umawianie się na randki w oparciu o wspólny gust muzyczny 
Seevl – nowe narzędzie służące odkrywaniu muzyki 
 
Aplikacje te będą dostępne globalnie jako prezentacja możliwości otwartego API Deezer w zakresie wspierania międzynarodowego rozwoju aplikacji i generowania przychodów dla ich autorów. Askking Music jest dostępna w dziewięciu językach i 183 krajach. Lokalne zespoły redakcyjne Deezer dostosują muzykę do miejscowych gustów. 
 
Menedżer ds. partnerów platformy Deezer, Axel Calandre powiedział: „Twórcy aplikacji i ich zachwycające dzieła są niezwykle ważne dla Deezera i niezwykle wzbogacają naszą platformę. Dajemy autorom zestaw narzędzi, za pomocą których dotrą do nowych audytoriów na całym świecie, zarobią i stworzą niezwykłe aplikacje dostępne na wszystkich urządzeniach”. 

Odkrywanie aplikacji w urządzeniach mobilnych – mobilne App Studio Deezer 

Po ubiegłorocznym debiucie App Studio, Deezer zapowiada uruchomienie App Studio na urządzenia mobilne i tablety. Za jego pośrednictwem będzie można odkrywać muzykę i aplikacje społeczne na każdym urządzeniu z systemem Android lub iOS, co stworzy jeszcze więcej możliwości do korzystania z Deezer. 
 
W ten sposób autorzy oprogramowania będą mogli tworzyć sprawne aplikacje za pomocą API Deezer, działających z mobilnymi, tabletowymi i sieciowymi aplikacjami Deezer.  Zmianom tym towarzyszyć będzie odświeżenie strony dla twórców oprogramowania dla Deezera - developers.deezer.com – która zostanie znacznie ulepszona. Autorzy oprogramowana otrzymają nowe zasoby i wskazówki, pozwalające maksymalnie wykorzystać nowe i ulepszone API Deezer. Udostępnione zostaną również uaktualnione SDK. 
 
W ostatnich sześciu miesiącach na platformie Deezer pojawiło się 35 nowych aplikacji. Deezer kontynuuje działania na rzecz wprowadzania nowych aplikacji na platformę, organizując w przyszłym miesiącu Music Hack Day w paryskiej centrali firmy i oferując wsparcie dla partnerów API podczas organizowanej przez The Next Web imprezy Hack Battle.  
 
Więcej informacji na www.deezer.com.
Ocena 2.52/5 (50.44%) (630 głosów)
 • Śledzik
TAGI: muzyka   deezer  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.