Hosting Meeting 5 już za nami

Jacek Pluta, 26-02-2013 | Źródło: hosting

Konferencja Hosting Meeting już po raz piąty zgromadziła branżę hostingową oraz sympatyków i użytkowników chmury obliczeniowej. Możliwość wysłuchania prelekcji zaproszonych gości, spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.

 Prelegenci poruszali kwestie związane ze świadczeniem usług cloud computingu, ale również omówili tematy związane z ewolucją hostingu w Polsce i na świecie.

 
Na 5 edycji Hosting Meeting spotkali się zarówno przedstawiciele największych firm hostingowych, a także lokalni liderzy nowych technologii i rozwoju globalnej sieci. Przy czym w tym roku szczegółowo zostały omówione zagadnienia związane z technologią tworzenia chmury, ale także tematy związane z bezpieczeństwem usług internetowych oraz finansowaniem infrastruktury technologicznej.
 
Zgodnie z hasłem przewodnim Hosting Meeting 5 „Chmura przemyślana”, to chmura obliczeniowa była charakterystycznym akcentem wystąpień wszystkich prelegentów, a także rozmów kuluarowych. 
 
W tegorocznej edycji Hosting Meeting wzięli udział zaproszeni goście z zagranicy, jak również z Polski. Wśród zaproszonych prelegentów obecni byli m.in. Pani Evelina Joschko z OpenSRS, Stephan Hesslich z Open Xchange, Ruud-Maarten van de Kreeke z Networking4All, Joakim Thorén z Versatile Security, Marcin Sowiński i Tomasz Klimiuk z Microsoft, Maciej Kuźniar i Dariusz Nawojczyk z Oktawave, Adam Bielawski i Michał Hebeda z Kerio, Adrian Trepanowski z Unizeto Technologies, Rafał Nitecki z Grenke oraz Tomasz Kuźniar z firmy Monit24.pl. 
 
Po uroczystym otwarciu konferencji, Pan Marcin Sowiński i Tomasz Klimiuk z firmy Microsoft rozpoczęli część merytoryczną Hosting Meeting i omówili ewolucję hostingu. W dalszej kolejności Pan Maciej Kuźniar i Dariusz Nawojczyk z Oktawave poruszyli kwestie cloud computingu, a w podobnym tonie wypowiedział się również Pana Adam Bielawski i Michał Hebeda z firmy Kerio oraz Joakim Thorén z Versatile Security. Natomiast zagadnienia związane z bezpieczeństwem rynku internetowego poruszył Pan Adrian Trepanowski z Unizeto Technologies oraz Tomasz Kuźniar z firmy Monit24.pl. Jednak największe emocje zapewnił panel dyskusyjny „Krew i Piach”, w którym zaproszeni prelegenci odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącego oraz wybranych osób z sali.
 
Najwięcej trudności sprawiła odpowiedź na pytanie, kiedy nie warto korzystać z chmury, a także, co jest wyznacznikiem dobrej chmury. Panel dyskusyjny był zakończeniem merytorycznej części Hosting Meeting, a przybyli goście oraz słuchacze zostali zaproszeni na pokonferencyjne afterparty, na którym odbyło się losowanie iPada Mini, który był nagrodą główną w konkursie „Hosting Quest” przeprowadzonego podczas konferencji.
 
Ocena 2.57/5 (51.48%) (352 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.