Nawet 1 milion złotych na rozwój e-biznesu!

Jacek Pluta, 19-02-2013 | Źródło: Własne

Ruszyła kolejna, czwarta już edycja Global Startup Challenge – międzynarodowego konkursu dla osób posiadających innowacyjny pomysł na e-biznes. W tym roku najlepsze projekty mają szansę na uzyskanie finansowania w wysokości aż 1 miliona zł!

Zgłoszenia do konkursu - organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i Spółkę Red Sky - można wysyłać do 24 lutego br. Partnerem inicjatywy jest Technopark Pomerania, który zapewnia wsparcie organizacyjne i udostępnia finalistom nowoczesną infrastrukturę.

 

 „Nawet  1 milion zł czeka najlepszych – bo zwycięzców może być wielu! Zgłoszenia zespołów i projektów można przesyłać do 24 lutego poprzez stronę www.globstartup.com. Czekamy na wszystkich, którzy chcą rozwinąć, ulepszyć projekt i są zdeterminowani osiągnąć globalny sukces internetowy”  – mówi Michał Frejtak z Red Sky.  
 
Kto może wziąć udział w konkursie Global Startup Challenge? „Tak jak w poprzednich edycjach szukamy ludzi z pasją, mających kreatywne i niebanalne pomysły. Liczy się także umiejętność wykorzystania tego, co oferuje Internet oraz determinacja w próbach wpływu na jego rozwój. Do finału zakwalifikują się projekty, które mają potencjał zaistnienia nie tylko w kraju, ale też za granicą” – wyjaśnia Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky.
 
Organizatorzy wybiorą zgłoszenia, które mają największy potencjał, a ich pomysłodawcy zostaną zaproszeni do Szczecina, gdzie wezmą udział w trzydniowych warsztatach i indywidualnych konsultacjach z ekspertami. Podobnie jak w poprzednich edycjach, laureaci otrzymają wsparcie merytoryczne oraz finansowe od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Spółki Red Sky. Partnerem strategicznym inicjatywy jest ponownie Technopark Pomerania, który udostępnia zespołom nowoczesne biura i infrastrukturę niezbędną do rozwijania ich e-biznesowych projektów.
 
Konkurs Global Startup Challenge, który daje młodym przedsiębiorcom możliwość odniesienia światowego sukcesu w branży informatycznej, odbędzie się w Szczecinie już po raz czwarty. Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – zeszłorocznych finalistów wybrano spośród ponad 200 zgłoszeń nadesłanych zarówno z Polski, jak i z całego świata – nawet z Indii czy Zimbabwe. Jakie rezultaty przyniosły poprzednie edycje?
 
„Nie chcę zabrzmieć banalnie, ale GSC naprawdę zapoczątkowało nowy rozdział dla NeptunIDE. Kiedy braliśmy udział w konkursie, nasz projekt dopiero „raczkował” i to tak naprawdę GSC było dla nas motywacją do jego rozwijania”  – mówi Katarzyna Sokołowska, Prezes Zarządu NeptunIDE – „Już na etapie preinkubacji opieka Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Red Sky znacznie przyczyniła się do rozwoju NeptunIDE, przede wszystkim pozwoliła nam na przeprowadzenie bardzo istotnych badań użyteczności oraz korzystanie z cennych konsultacji”.
 
„NeptunIDE jest spółką, w którą zainwestowaliśmy już wspólnie z Red Sky po edycji 2011 i jest to projekt, który bardzo dynamicznie się rozwija”  – mówi Grzegorz Gawlik, Menedżer Funduszu Pomeranus SEED. Prowadzone są także zaawansowane rozmowy z laureatem edycji 2012, spółką Solpeo, która opracowała Solpeo Gaming Platform – platformę dla programistów, wykorzystująca technologię HTML5 do budowania gier na przeglądarki internetowe. „Mamy nadzieję, że już wkrótce wystartuje wspólny projekt” – dodaje Gawlik.
 
Rekrutacja do Global Startup Challenge 2013 potrwa do 24 lutego br. Innowacyjne projekty e-biznesowe można zgłaszać za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu - www.globstartup.com
Ocena 2.45/5 (48.97%) (330 głosów)
  • Śledzik
TAGI: startupy  

Komentarze:

  • ??
    Dodał: rvs data: 2013-02-22
    Nie wiem, czy wy tak późno zrobiliście przedruk, ale 2 dni na złożenie wniosków to ciut mało, pewnie zwycięzcy są już znani:)


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.