Gmail ze wsparcie Dysku Google

Pawel Cebula, 28-11-2012 | Źródło: Google

Google od pewnego dość konsekwentnie realizuje strategię integrowania swoich najważniejszych usług - tym razem koncern z Mountain View spełnił oczekiwania wielu użytkowników Gmaila i Dysku Google.

Od startu usługi Dysk Google minęło już trochę czasu - wielu użytkowników wspominało, że wysuzkiwarkowy gigant powinien iść tropem Microsoftu, integrując swoje odpowiedniki SkyDrive i Outlook.com. Okazuje się, że faktycznie w tym temacie poczyniono bardzo duże postępy. Co ciekawego ma do zaoferowania Google dla użytkowników Dysku i Gmaila?
 
Od teraz, użytkownicy tych dwóch usług mają możliwość znacznie łatwiejszego załączania plików z Google Drive do wiadomości w Gmailu. Maksymalna wielkość pliku, jaki może zostać uwzględniony w wiadomości wynosi aż 10GB. Dla wielu osób bardzo istotne może być również to, że wysyłając komuś plik ze swojego Dysku Google, odbiorca ma cały czas dostęp do najnowszej wersji tego pliku - nawet jeżeli po wysyłce wprowadzimy w nim zmiany.
 
W trakcie wysyłania wiadomości z załącznikiem z Dysku Google, Gmail będzie sprawdzał, czy wszyscy odbiorcy mają możliwość otrzymania dostępu do tego pliku - jeżeli dostęp do niego będzie ograniczony, użytkownik otrzyma odpowiedni komunikat.
Ocena 2.7/5 (53.95%) (413 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google,   dysk   gmail,   drive,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.