Outlook.com ma 25 mln użytkowników

Pawel Cebula, 28-11-2012 | Źródło: Slashgear

Pojawienie się Outlook.com, jako następcy Hotmaila, było dość dużą niespodzianką. Dla Microsoftu najważniejsze jest to, że nowa odsłona usługi pocztowej skutecznie przyciąga kolejnych użytkowników.

Hotmail przez wiele lat pozostawał najpopularniejszą usługą pocztową, mając za sobą bardzo silną konkurencję, pod postacią Gmaila, czy Yahoo Mail. Decyzji o wprowadzeniu Outlook.com towarzyszyły poważne obawy, co do tego, czy użytkownicy zaakceptują bardzo daleko idące zmiany zarówno w sposobie funkcjonowania jak i interfejsie.
 
Okazuje się, że tak i ruch ze strony Microsoftu był strzałem w dziesiątkę. Od momentu uruchomienia Outlook.com, serwis ten przyciągnął 25 milionów nowych użytkowników. Przeciwnicy tej usługi argumentują, że duża część osób założyła konto chcąc sprawdzić nowości, a następnie wróciła do swojej alternatywnej usługi.
 
Mimo to, koncern z Redmond ma duże powody do zadowolenia i w związku z tym, poinformował o udostępnieniu aplikacji Outlook.com dla Androida. Znacznie istotniejsze jest jednak to, że w interfejsie webowym wprowadzono kolejne zmiany, które mają na celu usprawnienie korzystania z tej usługi - np. szybsze archiwizowanie, czy możliwość dostosowywania wyglądu tej usługi.
Ocena 2.57/5 (51.45%) (283 głosów)
 • Śledzik
TAGI: outlook,   yahoo,   hotmail,   microsoft   gmail,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.