Google wprowadził poważne zmiany w algorytmie?

Pawel Cebula, 26-11-2012 | Źródło: searchmetrics

Google wiele miesięcy temu zapowiedział, że dość regularnie będzie modyfikować algorytm swojej wyszukiwarki, co ma na celu poprawienie jakości wyników wyszukiwania. Wszystko wskazuje na to, że niedawno wprowadzono kolejne zmiany, które dla wielu osób oznacza poważne spadki w SERP Google.

Jak do tej pory, pozycjonerzy zdecydowanie najbardziej narzekali na efekty aktualizacji, która nosiła nazwę “Panda” - dla wielu osób oznaczała ona potężne spadki w wynikach wyszukiwania. Google dość regularnie informuje, jaka część stron internetowych została dotknięta kolejnymi aktualizacjami. Zazwyczaj jest to kilka procent. Wszystko wskazuje na to, że kilka dni temu koncern z Mountain View wprowadził kolejne zmiany.
 
Część pozycjonerów ochrzciła tę aktualizację, jako “Pony”. Wiele osób zauważyło, że po 17 listopada duża część stron straciła swoje pozycje, a niewielka część z nich wskoczyła na wyższe miejsca. Szanse na to, że jest to jakiś przypadkowy efekt są naprawdę niewielkie - pozycjonerzy mówią o spadkach w przypadku 90% swoich stron.
 
Na razie nie pojawiły się żadne oficjalne informacje ze strony Google, czy samego Matta Cuttsa. Prawdopodobnie jednak wkrótce dowiemy się bardzo szczegółowych informacji, związanych z ostatnimi działaniami ze strony koncernu Google.
Ocena 2.51/5 (50.14%) (361 głosów)
 • Śledzik
TAGI: serp   pony,   panda,   algorytm,   google,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.