Firefox 17 już z Social API

Pawel Cebula, 21-11-2012 | Źródło: Mozilla

Od pewnego czasu wiadomo, że Mozilla pracuje nad nowym wydaniem Firefoksa, wyposażonym w obsługę Social API. Firefox 17 jest już dostępny na serwerach Mozilli - co nowego w tym wydaniu tej bardzo popularnej przeglądarki?

Wprowadzenie obsługi Social API w ramach przeglądarki Firefox ma na celu ułatwienie integracji tej aplikacji z różnymi serwisami społecznościowymi. W pierwszej kolejności, nową możliwość Firefoksa wykorzystali programiści Facebooka, udostępniając Messenger for Firefox. Jest to jednak element dodatkowy, z którego użytkownicy mogą, ale nie muszą korzystać.
 
Jeżeli jednak użytkownik zdecyduje się na skorzystanie z tego elementu, w ramach interfejsu przeglądarki pojawią się nowe elementy, pozwalające na zarządzanie zaproszeniami, wiadomościami i powiadomieniami z Facebooka. Ponadto, Mozilla wprowadziła pewne zabezpieczenia - w przypadku niebezpiecznych dodatków, które np. są nieaktualne, Firefox automatycznie wyłączy rozszerzenie. 
 
Użytkownik będzie miał możliwość ponownego włączenia dodatku. Wprowadzono również szereg poprawek związanych ze stabilnością pracy i wydajnością przeglądarki.
Ocena 2.6/5 (51.94%) (248 głosów)
 • Śledzik
TAGI: api   firefox,   social,   mozilla,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.