Facebook domyślnie z HTTPS

Pawel Cebula, 21-11-2012 | Źródło: Facebook

Ogromna liczba użytkowników serwisu Facebook sprawia, że serwis ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich osób zajmujących się wyłudzaniem prywatnych danych. Od dłuższego czasu pojawiały się zapowiedzi domyślnego włączenia obsługi szyfrowania w tym serwisie społecznościowym.

Praktycznie każdy użytkownik Facebooka od dłuższego czasu miał możliwość włączenia szyfrowania. Opcja ta jednak była ukryta i niewiele osób wiedziało o tym, że w ogóle jest dostępna. Facebook nie zrobił nic, co mogłoby ułatwić dostęp do niej. Domyślne włączenie szyfrowania z pewnością poprawi poziom bezpieczeństwa użytkowników.
 
Wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem informowało, że brak domyślnego szyfrowania w przypadku Facebooka stanowi dość poważne zagrożenie. Zdecydowana większość serwisów i usług, w ramach których wymienianych bardzo istotne dane, ma już domyślnie włączone szyfrowanie. Teraz przyszła kolej na Facebooka.
 
Dzięki zastosowaniu tego standardu, możliwe będzie szyfrowanie praktycznie wszystkich treści, jakie są wymieniane przez użytkowników. HTTPS ma być domyślnie włączony już wkrótce - zanim zmiany zostaną wprowadzone w przypadku wszystkich użytkowników minie trochę czasu.
Ocena 2.49/5 (49.86%) (215 głosów)
  • Śledzik
TAGI: https,   facebook   ssl,   szyfrowanie,  

Komentarze:

  • BqdZepdoWXCgybu
    Dodał: Bishwanath data: 2013-02-12
    A ja właśnie dzisiaj doupkiłem konto Premium (wcześniej miałem Free) w Polsce. Narazie wszystko mi działa. Co się stanie z moimi pieniędzmi? Będę miał nadal dostęp do Spotify i Spotify iPhone ???


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.