Nowy Firefox na Androida

Jacek Pluta, 20-11-2012 | Źródło: Mozilla

Do tej pory, Firefox na Androida oferował wsparcie dla telefonów działających pod systemem Android w wersji 2.2 i wyższych, wyposażonych w procesor ARMv7. Teraz, Firefox na Androida wspiera również urządzenia posiadające procesory ARMv6.

Misją Mozilli jest udostępnienie Sieci jak największej liczbie osób. Biorą pod uwagę fakt, że mniej więcej połowa spośród obecnie używanych 500 milionów telefonów z systemem Android działa na procesorach ARMv6, jest to istotny krok w kierunku zwiększania dostępu do otwartej Sieci.
 
Co więcej, Firefox na Androida wprowadza nowe funkcjonalności ułatwiające przeglądanie Sieci niedowidzącym osobom. Firefox na Androida jest zintegrowany z TalkBack, czytnikiem ekranu Androida – bez konieczności dodatkowych konfiguracji czy instalacji.
 
Firefox wspiera również zaawansowane funkcjonalności dostępu ostatnio wprowadzone do systemu Android, takie jak: Explore by Touch czy Gesture Navigation. Explore by Touch to funkcja ułatwiająca niedowidzącym osobom przeglądanie Sieci, opierając się na mowie, dźwiękach i wibracjach.
 
Ocena 2.62/5 (52.45%) (387 głosów)
 • Śledzik
TAGI: firefox   mobile   android   mozilla  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.