Symulator systemu Firefox OS

Pawel Cebula, 16-11-2012 | Źródło: Mozilla

Mozilla od pewnego czasu dość intensywnie rozwija swój nowy projekt, który jest znany pod nazwą Firefox OS. Zainteresowanie nim jest coraz większe i to nie tylko ze strony producentów sprzętu, ale i samych użytkowników. Od niedawna istnieje możliwość łatwego przetestowania tego systemu.

Firefox OS, wcześniej znany również jako Boot to Gecko, jest systemem operacyjnych wykorzystującym technologie HTML, CSS i JavaScript. Od pewnego czasu, użytkownicy wielu urządzeń mogą instalować testowe wydanie tego oprogramowania, jednak nie każdy ma taką możliwość. W związku z tym, Mozilla udostępniła symulator systemu Firefox OS.
 
Osoby, zainteresowane możliwościami tego systemu, mogą zainstalować specjalny dodatek do przeglądarki, który pozwoli na uruchomienie Firefox OS. Zgodnie z zapowiedziami programistów z Mozilli, taką możliwość powinni mieć użytkownicy systemów Windows, OS X i Linux. Po zainstalowaniu oprogramowania, będzie ono automatycznie aktualizowane do najnowszej wersji.
 
Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce powinna pojawić się stabilna wersja tego symulatora - na tę chwilę jest ona oznaczona wersją 0.7. Pierwsze urządzenia wykorzystujące system Mozilli mają trafić na rynek już w pierwszym kwartale przyszłego roku
Ocena 2.65/5 (53.1%) (226 głosów)
  • Śledzik
TAGI: firefox,   system   os,   mozilla,  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2012-11-16
    Serio, bez linka nawet ... eehh


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.