Facebook zmieni system komentowania

Pawel Cebula, 12-11-2012 | Źródło: Softpedia

Facebook jest serwisem, w przypadku którego, zmiany od strony funkcjonalnej są wprowadzane bardzo często. Zanim jednak większość użytkowników otrzyma możliwość korzystania z nowych możliwości, są one gruntownie testowane. Tak też jest w przypadku systemu komentarzy.

Facebook pozwala nie tylko na łatwe publikowanie informacji w ramach tego serwisu - bardzo istotną rolę odgrywa funkcja komentarzy, umożliwiających prowadzenie dyskusji między użytkownikami. Od dłuższego czasu pojawiają się opinie, zgodnie z którymi ten element Facebooka powinien zostać możliwie jak najszybciej poprawiony.

 

Okazuje się, że prace nad nowym systemem komentarzy już trwają. Najpoważniejszą zmianą będzie możliwość odpowiadania na konkretne komentarze. Na tę chwilę, użytkownik chcąc zabrać głos w dyskusji po prostu publikuje komentarz pod pozostałymi wypowiedziami - bardzo często nie wiadomo do kogo swoją wypowiedź kieruje dany użytkownik, ani który wątek porusza.

 

Możliwość odpowiadania na wybrane komentarze z pewnością ułatwi komunikację między użytkownikami i poprawi przejrzystość rozmów. na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, kiedy ta funkcja będzie dostępna dla szerszego grona użytkowników - cały czas trwają testy.

Ocena 2.53/5 (50.61%) (326 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.