Nowa polityka Twittera bardziej transparentna

Pawel Cebula, 05-11-2012 | Źródło: Softpedia

Twitter jest serwisem, który cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem, w wielu krajach na całym świecie. Bardzo często prawo między poszczególnymi krajami różni się, a Twitter musi dostosować się do jego wymogów.

Jakiś czas temu, bardzo duże poruszenie wywołała informacja, zgodnie z którą Twitter zdecydował się na usuwanie wiadomości, naruszających prawo w poszczególnych krajach. Dość szybko pojawiły się opinie i komentarze, zgodnie z którymi, jest to jawna cenzura i wyraz uległości względem władzy, która nie jest zbyt liberalna, bardzo poważnie ingerując w życie swoich obywateli.

 

Prawda jest jednak taka, że Twitter musi dostosować się do pewnego rodzaju różnić w prawie, chcąc dalej funkcjonować w wielu państwach. Usuwanie wiadomości bez jakiegokolwiek śladu, czy informacji, że taka aktywność została podjęta wzbudzała jednak największe niezadowolenia. Niedawno wprowadzono pewne modyfikacje, które mogą zadowolić użytkowników.

 

W przypadku, gdy ktoś zgłosi, że dana wiadomość narusza prawo, Twitter nie usunie tej wiadomości, tylko zastąpi ją informacją, że ten tweet naruszał prawo, a w efekcie został zablokowany przez serwis.

Ocena 2.67/5 (53.45%) (339 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.