Gmail popularniejszy niż Hotmail

Pawel Cebula, 02-11-2012 | Źródło: comScore

Google w trakcie konferencji I/O w czerwcu tego roku poinformował, że Gmail jest najpopularniejszą usługą pocztową na świecie. Nieco inne zdanie na ten temat miały firmy zajmujące się badaniem popularności różnych usług.

 

Nikt nie ma wątpliwości, że Gmail jest bardzo innowacyjną usługą, stale udoskonalaną przez Google. W efekcie, wiele osób, które dotychczas nie wyobrażały sobie innego sposobu korzystania ze swojej poczty niż przy użyciu Thunderbirda, przekonało się o ogromnych atutach usługi Google.

 

Niestety, wbrew czerwcowym deklaracjom Google, Gmail nie był najpopularniejszą usługą tego typu. Niezmiennie od lat palmę pierwszeństwa dzierżył Microsoft ze swoim Hotmailem. Niedawno comScore, będący niezależną firmą, potwierdził, że faktycznie, Gmail wyprzedził Hotmaila pod względem liczby użytkowników.

 

Koncern z Redmond doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że Google zyskuje coraz większą przewagę. Od pewnego czasu Microsoft poświęca wiele uwagi na rozwój Outlook.com, który jest następcą Hotmaila. Usługa ta cieszy się całkiem dużym zainteresowaniem.

 

 

Ocena 2.65/5 (53.01%) (386 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.