Dropzilla zmieni podejście do zakładek?

Pawel Cebula, 30-10-2012 | Źródło: Mozilla

Osoby, które bardzo intensywnie wykorzystują możliwości swojej przeglądarki, doskonale wiedzą, jak dużym problemem jest zarządzanie zakładkami. Internauci korzystają z rozmaitych rozwiązań, które mają pozwolić na łatwe zarządzanie tymi elementami. Mozilla proponuje Dropzille.

Od pewnego czasu, mamy do czynienia z prawdziwym wysypem serwisów, które umożliwiają przechowywanie zakładek w chmurze, pozwalając jednocześnie na łatwe zarządzanie nimi i dostęp z poziomu zwykłego komputera i urządzeń mobilnych. Część osób chcąc zostawić jakiś tekst "na później" po prostu zostawia otwartą kartę lub przypina ją, minimalizując zajmowane miejsce na pasku kart.

 

Mozilla uważa, że funkcja obsługi zakładek w przegladarce nie jest zła, jednak wymaga wprowadzenia pewnych modyfikacji. W ten sposób powstała idea Dropzilli. Projekt ma za zadanie ułatwienie zarządzanie dużą liczbą stron i zakładek - np. przytrzymując kursorem myszki faviconę w pasku adresu, automatycznie ładuje się specjalny ekran, który pozwala na dodanie strony do określonego zbioru zakładek.

 

Mozilla zadbała o to, aby użytkownik mógł je dowolnie przenosić, wyszukiwać i stosować filtry, znacznie ułatwiając zarządzanie tymi elementami. W ten sposób, grupa pracująca nad Dropzillą chce nieco odświeżyć mocno przestarzałą koncepcję zakładek, jaka do tej pory funkcjonuje w większości przeglądarek internetowych.

Ocena 2.65/5 (53.07%) (384 głosów)
 • Śledzik
TAGI: read   pocket   mozilla,   it   zakladki,   later,   dropzilla,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.