Chrome Remote Desktop już stabilny

Pawel Cebula, 30-10-2012 | Źródło: Google

Google zaprezentował Chrome Remote Desktop kilkanaście miesięcy temu - do tej pory, użytkownicy mogli korzystać z tej usługi jedynie w wersji beta. Niedawno koncern z Mountain View poinformował, że od teraz, jest on dostępny w stabilnej wersji.

Chrome Remote Desktop, to usługa, która umożliwia zdalny dostęp do zasobów komputera, umożliwiając użytkownikowi na zmianę ustawień, zarządzanie plikami i innych czynności, bez fizycznego dostępu do urządzenia. Aby skorzystać z tej opcji wystarczy przeglądarka Chrome i specjalne rozszerzenie.
 
Google w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy udoskonalał to rozwiązanie, sprawiając, że działa ono poprawnie na urządzeniach z różnymi systemami operacyjnymi. Jest to jednocześnie jedna z najprostszych i najszybszych metod, na uzyskanie dostępu do zdalnego pulpitu. Google poinformował również o nowych funkcjach, jak np. możliwość odtwarzania plików audio pochodzących ze zdalnego komputera, a także opcje kopiowania i wklejania między lokalnymi i zdalnymi komputerami.
Ocena 2.61/5 (52.22%) (388 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google,   zdalny,   pulpit   remote,   chrome,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.