Nowy wygląd mobilnej Wikipedii

Pawel Cebula, 25-10-2012 | Źródło: Wikimedia

Coraz większa część ruchu, jaka jest generowana w Internecie pochodzi z urządzeń mobilnych. Nie dziwi więc to, że najpopularniejsze serwisy internetowe przykładają bardzo dużą uwagę do tego, jak funkcjonują i wyglądają mobilne wersje strony. Niedawno pojawiła się nowa odsłona Wikipedii Mobile.

Testy nowej odsłony mobilnej wersji Wikipedii trwały już od dłuższego czasu. Aktualizacja miała na celu wprowadzenie zmian poprawiających zarówno stronę funkcjonalną, jak i estetyczną. W związku z tym, wprowadzono system nawigacji, ułatwiający przeglądanie i poszukiwanie nowych treści.

Podczas modyfikacji strony wizualnej skupiono się przede wszystkim na poprawie czytelności treści. Fundacja Wikimedia zastosowała nie tylko nowy layout, ale także i czcionki, które mają znacznie lepiej wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych. Już teraz pojawiają się zapowiedzi kolejnych zmian, jakie w najbliższych miesiącach powinny trafić do mobilnej Wikipedii.

Ocena 2.67/5 (53.3%) (424 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.